Program

  • 31.05

    Poseidon-kvartetten – Brahms møder Schumann #1

    17.00   Festsalen

  • 01.06

    Poseidon-kvartetten – Brahms møder Schumann #2

    17.00   Festsalen

  • 02.06

    Poseidon-kvartetten – Brahms møder Schumann #3

    17.00   Festsalen

  • 04.06

    Studenter-Sangforeningen: Nordisk vår – tiltrædelses-koncert for dirigent Sigrid Damsager

    19.30   Festsalen

  • 06.06

    Rockkoret i Musikhuset

    19.00   Festsalen

  • 07.06

    Odin Rathnam & Thomas Darelius – Til Anker’s Minde

    19.30   Festsalen

  • 07.06

    Masterclass: Odin Rathnam – Til Anker’s Minde

    10.30   Festsalen

  • 07.06

    Masterclass: Odin Rathnam – Til Anker’s Minde

    13.00   Festsalen

  • 09.06

    Klang 2024: Klang & Athelas – 15 years

    13.00   Festsalen

  • 09.06

    Klang 2024: Nyklang

    16.00   Kongesalen, Havesalen, Blackbox og VÆKST

  • 09.06

    Klang 2024: Pelle Pris

    18.15   Festsalen

  • 09.06

    Klang 2024: Nick Martin & Fei Nie – Sunshine, Becky

    18.30   Festsalen

  • 13.06

    Klang 2024: Morten Riis – Music for Traumatised Instruments

    18.00   Blackbox

  • 13.06

    Klang 2024: Vagina Dentata – Mountain Sister

    20.00   Festsalen

  • 13.06

    Klang 2024: Listeners’ Panel #2

    20.00   Kongesalen

  • 13.06

    Klang 2024: Ensemble Transduct – Joss Smith

    21.00   Havesalen

  • 26.06

    Pål Eide – Drømmekoncert

    19.30   Festsalen

  • 05.07

    Jacob Karlzon & Viktoria Tolstoy

    20.30   Festsalen

  • 06.07

    Gantriis-Zimmermann Guitar Duo

    17.00   Kongesalen

  • 06.07

    Frankly Female

    20.30   Festsalen

  • 07.07

    Carsten Dahl solo

    20.30   Festsalen

  • 09.07

    Hannah Schneider

    20.30   Festsalen

  • 10.07

    Makiko Hirabayashi Trio

    20.30   Festsalen

  • 11.07

    Gratis børnejazz: Martinis for børn

    14.00   Pladsen

  • 11.07

    Gratis børnejazz: Bilal Irshed Trio

    16.30   Pladsen

  • 11.07

    Adina Friis med Luumu

    21.00   Festsalen

  • 12.07

    Gratis børnejazz: Yasmins Børneafro

    14.00   Pladsen

  • 12.07

    Johanna Borchert Solo

    18.00   Festsalen

  • 12.07

    Søren Bebe Trio

    21.00   Festsalen

  • 13.07

    Gratis børnejazz: Musiksanseriet

    14.00   Pladsen

  • 13.07

    Thomas Clausen Trio

    20.30   Festsalen

  • 14.07

    Anderskov / AC / Høyer: Allusion (kl. 15)

    15.00   Festsalen

  • 14.07

    Anderskov / AC / Høyer: Allusion (kl. 17)

    17.00   Festsalen

  • 29.09

    Halv12 kammerkoncert: Copenhagen Phil – Meget- mere- mindre

    11.30   Festsalen

  • 24.11

    HALV12 KAMMERKONCERT: COPENHAGEN PHIL – Kamioka

    11.30   Festsalen